[Blog]

Máte problémy se soustředěním? Zjistěte, jak z toho ven

Všimli jste si, že se vám poslední dobou nedaří plně soustředit na práci? Možná trpíte poruchou soustředění. Problémy s koncentrací jsou často důsledkem přetížení, příliš velkého pracovního nasazení nebo stresu. Svou roli mohou hrát také poruchy spánku, které se projevují únavou. Mezi další příčiny se řadí problémy v osobním životě, špatná výživa nebo třeba hyperaktivita, především u dětí.

Porucha soustředění a paměť

S poruchou koncentrace souvisí také problémy s pamětí. Lidé jsou často zapomnětliví, roztěkaní a nedaří se jim udržet pozornost. 

Soustřeďte se bez problému vždy a všude

Základem úspěchu je kvalitní a dostatečný spánek a s ním související dodržování pravidel spánkové hygieny. Následně je potřeba upravit jídelníček a zajistit tak svému tělu dostatek potřebných živin, vitamínů a minerálů. Aby se vaše mysl dokázala dostatečně soustředit, měli byste své tělo zásobovat doporučeným množstvím cholinu, vitamínu B1, B6 a kyselinou listovou. Nic se však nemá přehánět.

Velmi efektivní způsob, jak udržet svoji mysl bdělou a „práceschopnou“, je zavádění systému pravidelných přestávek. V principu jde o to, že si stanovíte, jak dlouho budete naplno pracovat a potom si uděláte pauzu.

Léky a doplňky stravy

Řešení vašich problémů s koncentrací můžete najít také v lécích a ve vhodně zvolených doplňcích stravy.

Pokud se rozhodnete pro některý z doplňků stravy, dejte přednost takovému, který obsahuje vyvážené množství několika látek důležitých pro řešení vašeho problému. Vyhnete se tak potřebě užívat několik doplňků najednou, které navíc nemusí být vždy bez problému kombinovatelné. Naši zákazníci si velmi oblíbili například produkt Expertio, který v sobě kombinuje sílu ginkgo biloby, ženšenu pravého, guarany, zeleného čaje, vitamínu B6 a Brahmi.

A jak řešíte problémy s koncentrací vy?

Sdílet

Podobné články

29. 04. 2020

Zabraňte totálnímu vyčerpání svého organismu

Totální vyčerpání organismu může potkat každého z nás a mnozí k němu nemají daleko. Především v dnešním době, kdy lidé stále někam spěchají, nic nestíhají a žijí v permanentním stresu. Pracovat přesčas už není výjimkou. Náročné brigády při studiu jsou běžnou praxí. Koníčky a zájmy jdou stranou. Pokud je také váš život uspěchaný a vyčerpávající, buďte na pozoru. Vyčerpání organismu může nastat zničehonic.

02. 03. 2020

Zatočte s jarní únavou. Poradíme vám jak

Sotva se ukázaly první jarní paprsky slunce, naplánovali jste si výlet, ale tělo máte jako z olova, jste podráždění a unavení a cítíte nechuť k jakékoli aktivitě? Pravděpodobně jste se stali „obětí“ jarní únavy. Ačkoli se nejedná o registrovanou nemoc a neschopenku si kvůli ní vzít nemůžete, postihuje skoro každého z nás. Zimní měsíce bez slunečního tepla, řádného pohybu a dostatku vitamínů doženou lidský organismus právě se začátkem jara. Jarní únava umí pěkně znepříjemnit život, naštěstí i s ní se můžete jednoduše vypořádat.

10. 02. 2025

Školní psychologie a podpora duševního zdraví studentů

Školní psychologie hraje klíčovou roli při podpoře duševního zdraví studentů v moderním vzdělávacím prostředí. S narůstajícím tlakem na výkon, sociálními výzvami a dalšími stresory, kterým studenti čelí, je důležité, aby měli přístup k odborné psychologické podpoře přímo ve škole. Školní psychologové nejen pomáhají řešit individuální problémy studentů, ale také vytvářejí preventivní programy zaměřené na duševní pohodu, zvládání stresu a budování pozitivních vztahů. Tento článek se zabývá významem školní psychologie, jejím přínosem pro studenty a důležitostí investic do podpory duševního zdraví ve školách.

Novinky do vašeho e-mailu

Získejte informace, jak si zjednodušit studium a bonusy zdarma

Odesláním formuáře souhlasíte se Zásadami ochrany osobních údajů

Copyright © seminarkyza1.cz 2024

Převodem logo Mastercard logo Gopay logo Visa logo