[Blog]

Úvod bakalářské práce

Úvod a závěr bakalářské práce patří mezi jednu z nejdůležitějších součástí tohoto dokumentu. V úvodu bakalářské práce je potřeba, aby autor seznámil čtenáře především s problematikou, kterou se bude v celé práci zabývat. Není potřeba uvádět podrobný popis každé kapitoly, ale měl by být nastíněn obsah celé práce a o ve zkratce uvedeno, o čem daná kapitola pojednává. Není důležitá kvantita, ale kvalita napsaného textu!

Stanovení cíle v úvodu bakalářské práce

Vždy je nutné si v úvodu každé bakalářské práce stanovit cíl praktické části, k čemu chce autor dojít, co je podstatou bakalářky, jakým směrem se bude ubírat. Při sestavení cíle dochází k upřesnění daného tématu. Je potřeba, aby byl cíl stanoven co nejpřesněji, měl konkrétní podobu a byl snadno pochopitelný. Na obecné fráze zde není prostor. Pro splnění stanoveného cíle uvedeného v úvodu práce můžou být vytvořeny pracovní hypotézy, které musí být jasné, pochopitelné a hlavně stručné. Hypotézy na konci bakalářské práce potvrzujete nebo naopak vyvracíte. Následně si zvolte výzkumnou metodu, která bude adekvátní pro Váš výzkum. Metod je hned několik, proto si ujasněte, zdali potřebujete provést kvantitativní nebo kvalitativní sběr dat. Při volbě kvantitativní dotazníkové metody si můžete nechat pomoci v případě, že nemáte čas nechávat vyplňovat desítky dotazníků, které musíte následně vyhodnotit a sestavit k nim grafy. Za tímto účelem můžete využít tuto stránku www.vyplnto.cz.

Co má obsahovat úvod do bakalářské práce?

V úvodu by nemělo chybět základní uvedení do problematiky a důvod, proč si autor zvolil právě toto téma. Může následovat krátké seznámení s jednotlivými kapitolami. Následně by neměla chybět zmínka o praktické části, avšak konkrétní metody analytické části by měly být zmíněny až v ní. V závěru Vám přeji ať je i Vaše bakalářská práce bez stresu... 

 

Hodily by se Vám vzory pro Vaši praci?

Vyplňte nám, na jaký typ práce by se Vám hodil vzor (5-15 sekund) a zjistěte, jestli pro Vás máme neco, co Vám ušetří čas.

Sdílet

Podobné články

06. 01. 2025

Životní dovednosti, které by měly být součástí školního vzdělávání

V dnešním rychle se měnícím světě by mělo školní vzdělávání zahrnovat nejen akademické znalosti, ale i klíčové životní dovednosti. Tyto dovednosti, jako je finanční gramotnost, kritické myšlení, emoční inteligence a komunikační schopnosti, jsou nezbytné pro úspěšný a vyrovnaný život. Vzdělávací systém by měl připravit studenty na reálný svět tím, že je vybaví těmito nástroji, které jim umožní efektivně spravovat své finance, analyzovat informace, porozumět vlastním emocím a komunikovat s ostatními. Cílem je, aby byli schopnými a odpovědnými členy společnosti.

09. 03. 2020

Máte problémy se soustředěním? Zjistěte, jak z toho ven

Všimli jste si, že se vám poslední dobou nedaří plně soustředit na práci? Možná trpíte poruchou soustředění. Problémy s koncentrací jsou často důsledkem přetížení, příliš velkého pracovního nasazení nebo stresu. Svou roli mohou hrát také poruchy spánku, které se projevují únavou. Mezi další příčiny se řadí problémy v osobním životě, špatná výživa nebo třeba hyperaktivita, především u dětí.

25. 06. 2015

Metodika- jak se píše metodika, druhy a možnosti použití empirických metod

Již jsme se zmínili, že při hledání vhodných metod je rozhodující vycházet z formulovaného problému a hlavní otázky, což obsahuje i představy o tom, jak bude tedy problém metodologicky řešen, a z jakých teoretických východisek bude empirický výzkum vycházet. Toto tvrzení v sobě zahrnuje i cíl výzkumu, na kterém bude záviset i výsledek odborné práce. Výzkumné problémy můžeme tedy sledovat i výzkumnými otázkami, které umožní „pisateli/studentovi“ sledovat základní vztahy výzkumu.

Novinky do vašeho e-mailu

Získejte informace, jak si zjednodušit studium a bonusy zdarma

Copyright © seminarkyza1.cz 2025

Převodem logo Mastercard logo Gopay logo Visa logo