Úvod a závěr bakalářské práce patří mezi jednu z nejdůležitějších součástí tohoto dokumentu. V úvodu bakalářské práce je potřeba, aby autor seznámil čtenáře především s problematikou, kterou se bude v celé práci zabývat. Není potřeba uvádět podrobný popis každé kapitoly, ale měl by být nastíněn obsah celé práce a o ve zkratce uvedeno, o čem daná kapitola pojednává. Není důležitá kvantita, ale kvalita napsaného textu!
Stanovení cíle v úvodu bakalářské práce
Vždy je nutné si v úvodu každé bakalářské práce stanovit cíl praktické části, k čemu chce autor dojít, co je podstatou bakalářky, jakým směrem se bude ubírat. Při sestavení cíle dochází k upřesnění daného tématu. Je potřeba, aby byl cíl stanoven co nejpřesněji, měl konkrétní podobu a byl snadno pochopitelný. Na obecné fráze zde není prostor. Pro splnění stanoveného cíle uvedeného v úvodu práce můžou být vytvořeny pracovní hypotézy, které musí být jasné, pochopitelné a hlavně stručné. Hypotézy na konci bakalářské práce potvrzujete nebo naopak vyvracíte. Následně si zvolte výzkumnou metodu, která bude adekvátní pro Váš výzkum. Metod je hned několik, proto si ujasněte, zdali potřebujete provést kvantitativní nebo kvalitativní sběr dat. Při volbě kvantitativní dotazníkové metody si můžete nechat pomoci v případě, že nemáte čas nechávat vyplňovat desítky dotazníků, které musíte následně vyhodnotit a sestavit k nim grafy. Za tímto účelem můžete využít tuto stránku www.vyplnto.cz.
Co má obsahovat úvod do bakalářské práce?
V úvodu by nemělo chybět základní uvedení do problematiky a důvod, proč si autor zvolil právě toto téma. Může následovat krátké seznámení s jednotlivými kapitolami. Následně by neměla chybět zmínka o praktické části, avšak konkrétní metody analytické části by měly být zmíněny až v ní. V závěru Vám přeji ať je i Vaše bakalářská práce bez stresu...